ابزار
  • بازدید : 49
  • بدون نظر

آموزش انتقال فایل از کامپیوتر به دستگاه اندرویدی از طریق وای‌فای

 

در ابتدا مختصری درباره اندروید

اندروید (به انگلیسی: Android) یک سیستم عامل همراه است که گوگل برای تلفن‌ های همراه و تبلت‌ها عرضه می‌نماید و با همکاری ده‌ ها شرکت بر روی دستگاه‌ های مبتنی بر اندروید قرار می‌دهد.اندروید بر پایهٔ هسته لینوکس ساخته شده‌ است و بیشترین استفاده را در بین سیستم عامل‌ های همراه دارد.اندروید در حالت پیش‌فرض فایل‌های mp3, aac , ogg , amr , midi , mpeg4 , wav , bmp , gif , png , jpg را پشتیبانی می‌کند. اندروید Adobe Flash را نیز پخش می‌کند و می‌تواند فایل‌های GIF متحرک را با حرکت پخش کند. 

در گذشته امکان انتقال فایل‌ از کامپیوتر به یک دستگاه اندرویدی تنها از طریق کابل USB امکان‌پذیر بود در حالی که امروزه چنین امکانی به راحتی از طریق وای‌فای و بدون نیاز به هیچ گونه کابلی فراهم آمده است. در این مقاله به آموزش انتقال فایل از کامپیوتر به دستگاه اندرویدی از طریق وای‌فای خواهیم پرداخت. بنابراین با ما همراه باشید.  

انتقال فایل از کامپیوتر به دستگاه اندرویدی توسط یک اپلیکیشن به نام Pocketshare امکان‌پذیر است. همان‌طور که در فوق نیز به آن اشاره شد، این انتقال از طریق وای‌فای و بدون نیز به کابل رابط صورت می‌گیرد.

قدم اول: نصب اپلیکیشن Pocketshare

در ابتدا اپلیکیشن رایگان و کاربردی Pocketshare را از طریق این لینک دانلود و بر روی گوشی یا تبلت اندرویدی خود نصب نمایید.

قدم دوم: پیکر بندی کامپیوتر (فقط ویندوز)

انجام این مرحله تنها برای کاربرانی که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند، ضروری خواهد بود بنابراین در صورت استفاده از مک به مرحله سوم مراجعه کنید.

 در صورت استفاده از سیستم عامل ویندوز، به اجرای فایل BAT در کامپیوتر خود نیاز خواهید داشت. به منظور انجام این عمل، اپلیکیشن Pocketshare را در دستگاه اندرویدی خود اجرا و به منوی Settings آن مراجعه نمایید. در منوی Settings گزینهConfigure Windows را لمس کنید.

 

سپس همانند تصویر زیر آدرس URL قابل مشاهده در پرانتز را کپی کرده و در نهایت نیز گزینه Save را لمس نمایید.

 

 

حال به مرورگر ویندوز خود مراجعه کرده و URL کپی شده در دستگاه اندرویدی خود را در نوار آدرس آن وارد کنید. سپس در صفحه نمایان شده بر روی لینک pocketshare_windows.bat کلیک راست کرده و گزینه Save link as را انتخاب نمایید.

 

 

در پنجره نمایان شده در قسمت Name File عبارت Pocketshare.bat را وارد و از منوی کشویی Save type as گزینه All Filesرا انتخاب نمایید. در نهایت بر روی گزینه Save کلیک کنید.

 

پس از انجام مراحل ذکر شده در فوق، به منظور اجرای فایل Pocketshare.bat بر روی آن دابل کلیک کنید. سپس در کادر نمایان شده بر روی گزینه More info کلیک نمایید.

 

در این قسمت به منظور اجرای فایل BAT بر روی گزینه Run anyway کلیک کنید.

 

 

 در نهایت کامپیوتر خود را به منظور اعمال تغییرات ریستارت نمایید. با انجام این عمل انتقال فایل از کامپیوتر ویندوزی به دستگاه اندرویدی از طریق وای‌فای امکان‌پذیر می‌شود. 

قدم سوم: انتقال فایل‌ها از کامپیوتر به دستگاه اندرویدی

حال در صورت تمایل به انتقال فایل، ابتدا از اتصال کامپیوتر و دستگاه اندرویدی به یک شبکه وای‌فای اطمینان حاصل نمایید. پس از آن به منظور فعال‌سازی خودکار سرور، اپلیکیشن Pocketshare را بر روی دستگاه اندرویدی اجرا کنید.

در این مرحله در صورت استفاده از مک، نام کامپیوتر خود را در بخش Devices موجود در نوار Finder انتخاب کنید. حال در صورت استفاده از کامپیوتر، به منظور یافتن نام آن به My Computer مراجعه نمایید. پس از مشاهده فولدری با نام Pocketshare بر روی آن دابل کلیک کرده و آن را اجرا کنید.

 

 

 

 

در این مرحله به منظور انتقال فایل‌ها تنها کافیست تا فایل مورد نظر خود را کشیده و در پوشه Pocketshare رها کنید. بدین ترتیب فایل‌های مورد نظر به صورت خودکار به گوشی شما منتقل می‌شوند.

 

 

 

 

پس از انتقال فایل مورد نظر، اپلیکیشن Pocketshare را در گوشی و یا تبلت اندرویدی خود اجرا کرده و به زبانه Files مراجعه نمایید. سپس آیکون Refresh قابل مشاهده در قسمت فوقانی و سمت راست صفحه را لمس کنید.

 

 

 

 با انجام این عمل، فایل‌های منتقل شده قابل مشاهده خواهند بود. به منظور اجرای فایل‌های منتقل شده تنها کافیست تا آن‌ها را لمس نمایید. همچنین امکان ذخیره این فایل‌ها بر روی کارت حافظه جانبی و یا حافظه داخلی دستگاه اندرویدی با لمس طولانی‌تر آن‌ها فراهم آمده است. 

 

 
 

توجه :  باز نشر مطالب سایان دانلود تنها با درج لینک فعال به مطلب کپی شده مجاز می باشد .

سايت مارا در گوگل محبوب کنيد