ابزار
  • بازدید : 60
  • بدون نظر

USB OTG یواس‌بی او تی جی چیست ؟ و چه کارهایی با آن می توان کرد ؟

 

کابل OTG امکان اتصال مستقیم دستگاه‌های جانبی نظیر فلش مموری را به گوشی به راحتی فراهم آورده است. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی OTG و کاربردهای آن بپردازیم.

USB OTG چیست؟

OTG USB استانداردی است که امکان اتصال دو دستگاه را به یکدیگر فراهم آورده است. در گذشته گوشی‌ها تنها می‌توانستند از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل شوند. با این وجود در حال حاضر با استفاده از OTGامکان اتصال مستقیم گوشی به سایر دستگاه‌ها نیز فراهم آمده است. با استفاده از OTG، دستگاه به یک میزبان USB تبدیل می‌شود که به موجب آن کاربر می‌تواند دستگاه‌های جانبی نظیر فلش مموری، کیبورد و یا حتی ابزارآلات موسیقی را به راحتی به گوشی متصل و از طریق گوشی از آن‌ها استفاده کند.

کدام دستگاه‌ها از USB OTG پشتیبانی می‌کنند؟

در صورتی که گوشی شما از USB OTG پشتیبانی کند، لوگویی همانند تصویر زیر بر روی جعبه دستگاه قابل مشاهده خواهد بود. همچنین می‌توانید از طریق جستجوی مدل گوشی خود در گوگل به بررسی این موضوع بپردازید.گوشی‌های عرضه شده در طی دو سال اخیر، به طور قطع از USB OTG پشتیبانی می‌کند.

 

 

 

چگونه در گوشی هوشمند و یا تبلت خود از OTG استفاده کنیم؟

به منظور استفاده از قابلیت‌های OTG، به کابل و یا کانکتور OTG نیاز خواهید داشت. کابل OTG را می‌توانید به راحتی از فروشگاه‌های لوازم جانبی موبایل تهیه نمایید.

 

 

 

کاربردهای USB OTG: اتصال موس و یا کیبورد

از رایج‌ترین روش‌های استفاده از OTG می‌توان به اتصال موس و یا کیبورد به گوشی هوشمند اشاره کرد. بدین منظور تنها کافیست تا موس را از طریق کابل OTG به گوشی خود متصل کرده سپس یک نشان‌گر موس بر روی صفحه گوشی نمایان می‌شود. بنابراین در صورتی که صفحه گوشی شما آسیب ببیند، می‌توانید با اتصال موس به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین با اتصال کیبورد به تبلت، می‌توانید آن را به یک لپ‌تاپ تبدیل کنید.

 

کاربردهای USB OTG: اتصال فلش مموری

با استفاده از OTG می‌توانید به آسانی فلش مموری را به گوشی خود متصل کنید. بدین ترتیب با یک اپلیکیشن مدیریت فایل به راحتی به فایل‌های درون فلش مموری دسترسی خواهید داشت.

 

 

کاربردهای USB OTG: اتصال دسته بازی

از دیگر قابلیت‌های کاربردی OTG می‌توان به اتصال دسته بازی به گوشی اشاره کرد. به منظور اتصال دسته بازی به گوشی به تنظیمات خاصی نیاز نخواهید داشت و تنها کافیست تا دسته بازی را از طریق کابل OTG به گوشی متصل کنید سپس بازی مورد نظر خود را اجرا نمایید.

 
 

توجه :  باز نشر مطالب سایان دانلود تنها با درج لینک فعال به مطلب کپی شده مجاز می باشد .

 

 

مطالب مرتبط

سايت مارا در گوگل محبوب کنيد